Зворотній зв’язок

Етапи ортодонтичної діагностики та лікування

Первинний пройом ( перша консультація )
Дуже важливим етапом є знайомство пацієнта з лікарем, пацієнт розповідає, що йому не подобається чи, що би він хотів змінити. Простіше йти до лікаря, якщо Вам його рекомендували, родичі або знайомі. Лікар проводить первинний огляд і ставить попередній діагноз, також може направити Вас на додаткові обстеження. Задача лікаря, донести до Вас суть данної патології і шляхи її вирішення. Не бійтесь задавати лікарю питання. Для Вас і для нього є дуже важливо, щоб Ви розуміли яким чином Вас будуть лікувати. Обов’язково,! перед початком ортодонтичного лікування, лікар повинен оглянути ротову порожнину на наявність каріозних ураженнь зубів, і якщо потрібно направити на лікування до стоматолога – терапевта. Якщо пацієнту після ортодонтичного лікування потрібно протезування йому необхідна консультація лікаря – імплантолога і ортопеда.

Діагнозтика
Як і в інших галузях медицини, в ортодонтії для успішного лікування потрібна точна діагностика. Тільки у цьому випадку можливо поставити точний діагноз, зпрогнозувати кінцевий результат і вибрати методику лікування. На першій консультації ортодонт може запропонувати Вам зняти відбитки щелеп. Ці відбитки є точною копією Ваших щелеп. Що дає можливість провести геометричні виміри. Крім цього необхідно зробити рентгенологічні знімки: ОПТГ, ТРГ і КЛКТ
ОПТГ – ортопантомограма, дозволяє визначити стан усіх зубів, кісткової тканини навколо зуба, та зачатків ще не прорізаних зубів. ТРГ + цефалометричний аналіз, дозволяє визначити геометрію лиця, виявляється характер і причина патології. Тільки після цього можливо зробити висновок і підготувати кінцевий план лікування.
ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ЛІКАРІВ, ЯКІ НА ПЕРШІЙ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПРОПОНУЮТЬ СТАВИТИ БРЕКЕТИ ВЖЕ І ТІЛЬКИ В НИХ!!! Ви маєте повне право на консультацію іншого ортодонта.
Також, перед початком лікування, ортодонти складають фотопротокол ( фотографують пацієнта ) лице і внутрішньоротові фото, це дає можливість наглядно бачити зміни які відбуваються під час лікування. По закінченню діагностичних досліджень, лікар запропонує декілька варіантів Вашого лікування і вибір апаратури. Якщо Ви будете згодні з лікарем, то в наступне відвідування почнеться Ваше лікування.

Лікування
Вашою основною задачею перед постановкою не знімного апарату, є гарна чистка зубів. Вся постановка займає приблизно 1.5 години. В цей час Ви абсолютно не відчуваєте ніякого дискомфотру, болю і т.д Після чого лікар повинен розповісти як поводитися з брекетами, правилами гігієни тощо. І зазвичай дарує перший гігієнічний набір: щітка, йоршики, захисний гіпоалергенний віск. З цього моменту результат лікування залежить не тільки від лікаря і апаратури, а і від Вас, і від того як Ви будете дотримуватись рекомендацій. Усі наступні візити будуть проходити згідно раніше обговореного плану лікування. Зазвичай це один раз на місяць. Ні в якому разі не пропускайте плановий візит, це може зашкодити лікуванню. Лікар оглядає Вас, змінює лігатури, фотографує при потребі.
Що робити якщо щось пішло не так? Насамперед ніякої паніки.
Брекет – система достатньо міцна, але бувають випадки коли і вони ламаються. Найпоширинішою поломкою є: відклеювання брекета від зуба, розцементування кільця, відклейка утримуючого замка, злетіла еластична лігатура або вилізла дуга. Якомога швидше зверніться до Вашого ортодонта та домовтеся на внепланову зустріч. Збережіть відломану деталь, бо якщо Ви її загубили Вам необхідно буде її доставити, а це додаткові витрати. Якщо Ви не можете прийти на прийом по якійсь причині ( відпустка, відрядження) зверніться в будь яку іншу клініку для вирішення Вашої проблеми. А вже по приїзду зателефонуйте своєму ортодонту.
Ретенційний період

Після проведеного лікування прийшов час знімати брекет – систему. Лікар зняв брекети, залишки клеючого матеріалу з зубів, зробив професійну чистку. Але лікування ще не закінчено. Зубки після переміщення є не стабільними і їх потрібно підтримувати. Для цього використовуються – ретейнери. Вони можуть бути: знімні та не знімні ( можливе використання обох). Знімні ретейнери ( капа, пластинка ) воготовлюються індивідуально для кожного пацієнта, по новому відбитку щелеп. Не знімні ( тонка проволка) приклеюється на внутрішню, язичну сторону зубів. Вона не викликає ніякого дискомфорту. Ретенційний період займає від 1.5 до 3 років. Але бувають випадки коли лікар рекомендує пожиттєву ретенцію.