Зворотній зв’язок

Ретенційний період

Всі ортодонтичні пацієнти одночасно і схожі, і не схожі один на одного. Кожен випадок вийнятковий. Тому існують загальні правила Ретенції.

Ретенція – зберігання отриманого результату.

Ретенція в ортодонтії – зберігання результату, отриманого під час ортодонтичного лікування.

Для чого потрібна ортодонтична Ретенція?

Без ретенційного періоду обійтись не можливо! Для чого кожному пацієнтові необхідно використовувати ретенційний апарат?

Ортодонт переміщає не рівні зуби і тим самим змінює структуру кісткової тканини і парадонту зубів. Структура кісткової тканини – це складна архітектоніка кіскових балочок, отворів і тд. Вся кісткова тканина пронизана важко орієнтованими еластичними і колагеновими волокнами, задачею яких є утримувати форму кістки, зберігаючи її незмінність. Лікування брекетами потребує все перестроїти по новим правилам. Щоб нова струтура стала стабільною повинно пройти багато років!!!

Як втримати зуби в правильному положенні після лікування брекет – системою?

  1. Виявлення всіх етіологічних причин, які призвели до формування ортодонтичної патології
  2. Правильне проведення ортодонтичного лікування.
  3. Оптимальна конструкція і дотримання умов виготовлення ретейнера.

Види ортодонтичних ретейнерів:

  1. Знімні ортодонтичні ретейнери

Виготовляються індивідуально для кожного пацієнта. Після зняття брекет – системи, лікар отримує відбитки зубних рядів. По гіпсовій моделі пацієнта, зуботехнічна лабораторія виготовляє знімний, прозорий ретейнер. Найбільш поширеним в ортодонтичній практиці є знімні пластиночні ретейнери та прозорі – капи.

2. Не знімні проволочні ретейнери.

Не знімні ортодонтичні ретейнери – це олюблений для пацієнтів вид ретенційних апаратів. Вони мініатюрні, не потребують дисципліни носіння, так як завжди прикріплені до зубів. Вони знаходяться на внутрішній поверхні зубів, і не помітні для людей.

Час носіння ретейнерів!!! 

Однозначної відповіді про термін носіння ретейнерів не існує. Кожен ортодонт, має свої погляди на це питання!

Ретенційний апарат необхідно використовувати не менш як 6 місяців після закінчення лікування. Але такий короткий період більш підходить для пацієнтів зі змінним прикусом, тобто пацієнти у віці від 6 до 10 років. У пацієнтів які проходили лікування брекет – системою, ретенція повинна бути не менш як 3 роки на верхній щелепі, і більш тривалий час на нижній.