Зворотній зв’язок

В якому віці краще всього виправляти прикус?

” В якому віці краще всього виправляти прикус”? – це питання завжди хвилює батьків які хочуть, щоб у їхньої дитини зубки були рівними. Оптимальний час для проведення ортодонтичного лікування визначає лікар, окремо для кожного пацієнта. Але достовірно відомо те, що ортодонтичне лікування найбільш ефективне у період росту щелепно – лицевих кісток. Цей період зпівпадає з етапом зміни молочних зубів на постійні. І закінчується в період статевого дозрівання підлітка. Тому, якщо говорити в цілому, то цей період від 6 до 12 років.

В більшості випадків ортодонти рекомендують ставити брекети у віці від 10 до 14 років. Цей період достатньої мінералізації зубів. Також в цьому віці діти більш відповідально ставляться до свого здоров’я, та до гігієни ротової порожнини.

Звернутися на консультацію до ортодонта потрібно у випадках, якщо Ви помітили, що у дитини:

Нерівні зуби

Не гармонійне лице

Порушена дикція

Затруднене пережовування їжі

Раннє лікування

Раннє ортодонтичне лікування – починають у віці від 5 до 7 років, коли в якості ортодонтичних апаратів використовують знімні конструкції ” пластинки “. В цьому віці також є ефективним без апаратурні лікувально-профілактичні заходи, такі як:

Міогімнастика – спеціальні програми вправ для нормалізції функції м’язів язика, губ, щік, пластика вузлечок язика, губ;

Масаж зубів під час їх прорізування, для корекції направлення росту;

Вибіркове пришліфовування молочних зубів;

Грамотне проведення таких заходів, часто допомагають повністю нормалізувати прикус. В складніших випадках, це допомагає створити кращі умови для подальшого формування прикусу і росту щелеп дитини, і є підготовчим етапом для подальшого ортодонтичного лікування.

Лікування у більш старшому віці.

Ортодонтичне лікування ефективне і в 30 років. Так як період росту зубо-щелепної системи вже закінчений, час лікування збільшується. Якщо в 14 років лікування в середньому триває 1-1.5 роки, то в більш старшому віці від 2 років. І частіше всього потрібна робота декількох лікарів – стоматологів: хірурги, терапевти і ортопеди.