Зворотній зв’язок

Як правильно доглядати за брекет – системою

Брекет – система потребує до себе особливої і регулярної уваги. До неї потрібно бережно відноситись, як і за Вашим олюбленим светром, вечірнім платтям. Вона потребує Вашої уваги!

Якщо Ви, хочете мати блискучу посмішку – доглядати за брекет – системою потрібно не тільки регулярно, а й ретельно. Чистити зубки краще після кожного прийому їжі. Звичайно такі продцедури зранку і у вечері ще більш важливі. Крім звичайної зубної щітки використовують спеціальну ортодонтичну щітку, у якої щітини у формі галочки. Таку щітку можливо придбати в аптеці або на просторах інтернету. Крім цього, також є обов’язковим використання йоршиків, зубної нитки ( флос ) та ополіскувачів. Останні дві продукції забезпечуть додаткову гігієну та приємний запах з ротової порожнини.

Лікування брекет – системою – це ще й обмеження у їжі. Важливий момент в тому, що власник такої системи повинен відмовитись від твердого та хрусткого. Також заборонено те, що можна жувати, кусати і гризти. Тобто пацієнту, який носить брекет – систему не можна їсти:

  • хрустку картоплю;
  • бублики, сухарики.
  • смоктунці, карамельки;
  • морозиво, після постановки або активації ( може проявитись чутливість )
  • горіхи;
  • жувальні гумки.

Моркву, яблука інші тверді овочі та фрукти потрібно порізати на маленькі шматочки, а потім їсти. Що стосується жорсткого м’яса та інших продуктів які потребують відкушування – бажано до цього підготуватись.

Важливі правила чистки зубів з брекетами.

Зуби краще чистити перед дзеркалом. Робити цю продцедуру після кожного прийому їжі. Час для чищення зубів: не менше 10-и хвилин. Краще починати чистку з верхньої щелепи. Спочатку щіткою чистете зовнішню поверхню зубів, на якій кріпеться брекет – система. Чистити потрібно горизонтальними рухами по всій дузі брекетів, потім поступово перейти на нижню щелепу.

Однопучковою щіткою потрібно ретельно почистити кожен брекет. Також не менш важливим є чистка проміжків між брекетом, дугою і наступним брекетом. Далі необхідно почистити ясенну боріздку і частину зуба навколо десни.

Зубну щітку потрібно тримати під кутом 45 градусів до ясен. Не варто хвилювати про те, що брекет може відклеїтись, в цьому не має нічого страшного і на наступній активації обов’язково повідомити лікаря. Ті самі дії слід провести і з внутрішньої поверхні зубів. Тобто з язичної і піднебінної поверхні зубів. Почистити також жувальну поверню зубів. ершальним етапом може стати чистка за допомогою зубної нитки ( флоса ). Її слід протягнути між зубами для очищення бокових поверхонь. Після цього – можна прополоснути рот теплою водою з додавання фтористого ополіскувача, для укріплення емалі зубів.
Догляд за брекет – системою доволі складний і якщо Ви, не будете належним чином чистити зуби, Ваш лікуючий лікар обов’язково зробить зауваження. Але, якщо врахувати результат данного лікування, можна і дотримуватись всіх правил чистки порожнини рота при наявності брекетів.