Зворотній зв’язок

Як правильно носити пластинку? Та доглядати за нею.

Щоб вилікувати дефекти прикусу або не рівно стоячі зуби у дітей, лікар – ортодонт призначає пластинку. Великим плюсом є те, що пластинку можна зняти, якщо це необхідно. Наприклад, під час їжі ( не завжди ) вживання твердої їжі або чищення зубів.

Важливо!!!

Не потрібно знімати пластинку на ніч. На прийомі у ортодонта поцікавтеся про терміни носіння пластинки. За ортодонтичними пластинками ( апаратами ) потрібен ретельний догляд, під час носіння. Наліт, який утворюється на зубах, частково відкладається і на пластинці, що може спровокувати розвиток карієсу, неприємного запаху з рота та почервоніння піднебіння. Тому при чищенні зубів потрібно знімати пластинку і ретельно зубною щіткою з пастою чистити її. Використовувати потрібно щітку середньої жорсткості і ні в якому разі жорстку, вона може пошкодити деталі пластинки. Такі дії потрібно проводити після кожного прийому їжі.

Важливо пам’ятати, після того як лікар встановив пластинку, Ви повинні приходити до нього на перевірки ( активації ) для контролю та досягнення позитивного результату у лікуванні. Бувають випадки коли елементи пластинки: кламери, штовхачі відламуються, їх потрібно відновлювати, або виготовляти нову пластинку.
Варто уникати несвоєчасного повороту гвинта, так як це призводить до незапланованої активації апарату. Гвинт активується індивідульно для кожного пацієнта ( лікар як правило повідомляє про це на черговому відвідуванні).Чистка зубної пластинки зубочистками і зубними нитками категорично забороняється. Також не можна під час лікування використовувати для освіження дихання жувальні гумки.

Підводячи підсумок як носити пластинку, слід підкреслити, що ортодонтичну пластинку потрібно знімати лише в випадках крайньої необхідності, строго слідувати рекомендаціям лікаря, стежити за гігієною порожнини рота, ретельно чистити пластинку, користуватися лікувальними ополіскувачами для порожнини рота. Термін носіння пластинки буде залежати від поліпшення стану прикусу. Деяким вистачає кілька місяців, а інші носять по року і більше. Все залежить від Вас!